R, 30.09.2022

Tallinna staabielement ületas NATO ootusi

Evelyn Kaldoja
Tallinna staabielement ületas NATO ootusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Leetu eelpaigutatud pataljoni juhtriigi Saksamaa sõdur möödumas nende lahingumasinatest Šeštokai raudteejaamas. Poolast Kaunaseni kulgev lõik, millele jääb ka Šeštokai, on praeguse seisuga ainus Euroopa laiusega raudteejupp Baltimaades.
Leetu eelpaigutatud pataljoni juhtriigi Saksamaa sõdur möödumas nende lahingumasinatest Šeštokai raudteejaamas. Poolast Kaunaseni kulgev lõik, millele jääb ka Šeštokai, on praeguse seisuga ainus Euroopa laiusega raudteejupp Baltimaades. Foto: INTS KALNINS/REUTERS/Scanpix

Jõudes 2015. aasta sügisel Tallinna, oli Briti kolonelleitnant Mark Attrill täpselt teine Eestis just tööd alustanud NATO staabielementi saabunud liitlasohvitser. Ta tuli siia otse kuueaastaselt teenistuselt Norras, samuti alliansi staabis, samuti Venemaaga piirnevast ja idaohtu teravalt tunnetavast liitlasriigist.

Briti ohvitser pidi juba Norras tundma õppima nii Eesti kaitseväelasi kui siinset maastikku: «NATO toimib nii, et NATO riikide puhul tuleb õppustel tarvitada reaalset infot nende maade kohta. Ei tohi infot – linnade nimesid, raudteeühendusi – välja mõelda, vaid tuleb kasutada täpset infot, et asjad töötaksid efektiivselt.»

Märksõnad
Tagasi üles