Loomakaitsjad püüavad takistada hiinlaste koeralihafestivali

Koeraliharoad.

FOTO: Sound of Animals/ Caters News / Scanpix

Hiina iga-aastane südasuvine Yulini koeralihafestival, mille käigus süüakse tuhandeid penisid, peab tänavu hoidma madalamat profiili, sest aktivistid tahavad nende pidustuste lõpetamist, kirjutab The Times.

Kuigi ka tänavu näeb seal lihunike laudadel ja restoranides koerarümpasid ja mitmesuguseid teisi koeraroogasid, on neid tagasihoidlikumalt kui varasematel aastatel.

Festivali peetakse 2009. aastast riigi lõunaosas Shaanxi piirkonnas, kus koeralihaga maiustamine on osa kohalikust toidusedelist. Tavaliselt serveeritakse seda koos litšiveiniga pidustustel. Paljude kohalike hinnangul on tegu tervisliku delikatessiga.

Rahvas tuleb Yulini festivalile nautima koeraliha, mida nad peavad tervislikuks ja maitsvaks.

FOTO: Tyrone Siu / Reuters

Viimastel aastatel on festival aga kimpu jäänud rahvusvaheliste kampaaniatega, kus osaleb ka kuulsaid inimesi ja mis nõuavad, et festival lõpetataks. Neile on lisandunud kohalikud loomaõiguslased, kes käivad lihamüüjaid kimbutamas.

Samas on probleeme olnud ka lihunikega. Väidetavalt ostavad nad müügilihaks ka inimestelt röövitud koduseid lemmikuid. Samuti on välja ilmunud videoklippe julmutsemisest loomade kallal, näiteks koerte põlemapistmisest.

Festivali käigus Dongkou turult liha osta sooviv klient valimas endale sobivat lihatükki.

FOTO: PAK YIU / AFP

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles