T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Briti parlament kiitis heaks lennujaama laiendamise

BNS
Facebook
Comments
Foto: Steve Parsons / PA Wire/PA Images

Briti parlament kiitis esmaspäeval suure häälteenamusega heaks Londoni Heathrow lennujaama laiendamise, mille üle on vaieldud juba aastakümneid.

Briti valitsus kiitis vastuolulise kolmanda lennuraja rajamise Londoni Heathrow lennujaama kuna kuu alguses.

Transpordiministeeriumi hinnangul suudaks lennujaam laienemise järel võtta aastas vastu 260 000 lendu enam kui praegu ning see lisaks Briti majandusse järgmise 60 aasta jooksul 74 miljardit naela.

Londoni Heathrow lennujaam on juba praegu reisijate arvu poolest Euroopa suurim ning möödunud aastal tehtud ettepanek seda laiendada põhjustas vaidlusi nii riigi valitsuses kui avalikuses. Nimelt leiavad projekti kriitikud, et uus lennurada tooks kaasa veel enam saastet, liiklust ning müra.

Transpordiminister Chris Crayling ütles projekti parlamendile tutvustades, et kohalikele elanikele eraldatakse ka 2,6 miljardit naela kompensatsiooniks ning müravähendamise meetmeteks ja projekt viidakse ellu vaid juhul, kui suudetakse täita õhukvaliteedi nõudeid. Samuti ütles Crayling, et projekt oleks täielikult erasektori rahastatud ning võib lõpuni jõuda juba 2026. aastal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles