Süüria lõunaosas läks kaheksa linna režiimi kontrolli alla

Plahvatuse suitsusammas Daraa linna kohal.

FOTO: AFP/SCANPIX

Süüria lõunaosas läks vähemalt kaheksa varem mässuliste kontrolli all olnud linna laupäeval president Bashar al-Assadi režiimi kontrolli alla, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Süüria režiim on alates 19. juunist ägedalt pommitanud Süüria lõunapiirkondi, et võtta tagasi Jordaaniaga ja Iisraeli okupeeritud Golani kõrgendikega külgnev strateegiline regioon.

«Vähemalt kaheksa linna Daraa põhja- ja idaosas nõustus «leppimiskokkuleppega» pärast kõnelusi igas linnas Vene kindralite ning kohalike võtmeisikute ja mässuliste vahel,» ütles vaatluskeskuse direktor Rami Abdel Rahman.

Süüria riiklik uudisteagentuur kinnitas kokkuleppeid Daeli, Lääne-Ghariya, Ida-Ghariya, Talul Khlayfi ja Tal al-Sheikh Husseini linnaga.

Agentuuri teatel läksid need linnad režiimi kontrolli alla pärast seda, kui võitlejad loovutasid oma relvad sõjaväele.

Kogu Daraa provintsi tagasivõtmine oleks Damaskuse režiimile sümboolne võit, kuna just sealt algas seitse aastat tagasi Assadi-vastane ülestõus, mis paisus kodusõjaks.

Daraa tagasivõtmine võimaldaks Süüria võimudel avada ka Naseebi piiripunkt Jordaaniaga, et taasalustada selle kaudu kaubandust.

Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse andmetel läksid valitsuse kontrolli alla ka Ibtaa, Um Waladi ja Ida-Karaki linn.

Pool provintsi, seal hulgas osa provintsipealinnast Daraast, on endiselt mässuliste käes, kes ei soovi võitlust lõpetada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles