Briti politsei: mürgitatud paar käsitses närvimürgiga saastunud eset

Uurijad Salisbury keemiarünnaku sündmuskohal.

FOTO: ADRIAN DENNIS/AFP/Scanpix

Kaks britti, kes on pärast närvimürgiga kokkupuutumist Salisbury haiglas kriitilises seisundis, käsitsesid saastunud eset, teatas Briti politsei neljapäeval.

«Patsientidelt võetud proovide uute analüüside põhjal teame nüüd, et nad puutusid närvimürgiga kokku pärast saastunud eseme käsitsemist,» teatas neljapäeval.

Briti politsei teatas kolmapäeval, et Dawn Sturgess (44) ja Charlie Rowley (45) haigestusid laupäeval Amesbury külas üliraskelt sama närvimürgi Novitšok tõttu, mida kasutati märtsis ka endise Briti-Vene topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia vastu.

Amesbury asub Salisbury lähedal, kus Skripalide lugu alguse sai.

Novitšok on Nõukogude Liidus sõjaliseks otstarbeks väljatöötatud närvimürk. Briti valitsuse teatel viitavad kõik märgid Moskva seotusele 4. märtsi mürgitamisjuhtumiga Salisburys ning Vene valitsus on keeldunud selgitamast, kuidas sai võimalikuks Novitšoki kasutamine Suurbritannias.

Venemaa on eitanud seotust Skripalide mürgitamisega, mis põhjustas Moskva ja lääneriikide suhetes diplomaatilise kriisi, viies diplomaatide vastastikuse väljasaatmiseni.

Praeguseks on Sergei ja Julia Skripal tervenenud ja haiglast lahkunud, kuid nende pikaajaline terviseprognoos on teadmata.

Tagasi üles
Back