Jukose rase eksjurist viidi vanglast tsiviilhaiglasse

Naftafirmas Jukos Mihhail Hodorkovski alluvuses juristina töötanud Svetlana Bahmina (esiplaanil).

FOTO: ITAR-TASS / Scanpix

Venemaa endise kütusekontserni Jukos eksjurist, vanglakaristust kandev ja kaheksandat kuud rase Svetlana Bahmina viidi vanglahaiglast üle tsiviilhaiglasse.


Tema sõnul tunneb Jukose eksjurist end rahuldavalt. Allika kinnitusel sai Bahmina samuti võimaluse rääkida telefonitsi oma abikaasaga, rääkida oma seisundist.

«Svetlana ütles, et praegusel ajal huvitab teda üksnes tema lapse tulevik, kohtuda kõrvaliste isikutega ta seni ei soovi,» väitis allikas.

«Patsient vajab tõepoolest rahu, aga arstid hoolitsevad omalt poolt tema ja tema tulevase lapse eest,» lisas ta.

Kaks nädalat tagasi teatas Bahmina advokaat Roman Golovkin, et eksjurist tunnistas end süüdi maksupettustes ja kelmuses ning esitas presidendile armuandmispalve.

Bahmina, kes oli Jukose Moskva allüksuse õigusosakonna juht, on alates vahistamisest 2004. aastal kinnitanud enda süütust, vahendas uudisteagentuur RIA Novosti.

Eelmisel nädalal teatas Vene meedia, et Bahmina on paigutatud vanglahaiglasse ning et tema juurde ei lasta enam naise advokaate.

Laupäeval vahendas uudisteportaal newsru.com, et vanglahaigla kinnitas lõpuks, et Bahmina esitas tõepoolest 21. oktoobril armuandmispalve, ent võttis selle kaks päeva hiljem tagasi.

Bahmina, kellel on juba kaks last, on rase ja peaks sünnitama detsembrikuus.

Septembrikuus lükkas kohus vaatamata tema rasedusele ja heale käitumisele vanglas tagasi tema palve ennetähtaegsest vabastamisest. Tegemist oli teise korraga, kus kohus tema vabastamispalve tõrjus. Bahmina on talle määratud 6,5-aastasest vangistusest praeguseks ära kandnud kolm aastat ja üheksa kuud.

Armuandmise otsuse langetab president.

Bahmina mõisteti süüdi maksude tasumisest hoidumises 606 000 rubla ulatuses aastatel 2001-2002 ning Jukose tütarettevõtte Tomsknefti omandi kõrvaldamises 8 miljoni rubla väärtuses 1990-ndatel aastatel.

Jukose suhtes 2003. aastal algatatud kriminaalmenetlused, mida peetakse poliitiliselt motiveerituiks, lõppesid Bahmina ning teiste toonase Venemaa suurima kütusekontserni juhtide ja aktsionäride, kaasa arvatud asutaja ja juhi Mihhail Hodorkovski süüdimõistmisega.

Tagasi üles