K, 6.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kristovskis: Läti usaldusväärsus on löögi all

Jürgen Tamme
Kristovskis: Läti usaldusväärsus on löögi all
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Läti välisminister Ģirts Valdis Kristovskis.
Läti välisminister Ģirts Valdis Kristovskis. Foto: Toomas Huik

Läti välisministri Ģirts Valdis Kristovskise hinnangul kannatab eilsete presidendivalimiste järel riigi rahvusvaheline maine.

«Me peame arvestama nende valimiste erakordsust, samuti ka president Valdis Zatlersi tõstatatud teemat oligarhide mõju vastasest võitlusest Läti poliitikas. Kuna Zatlersit pärast sellist avaldust tagasi ei valitud, ei saa seimihääletusele antav rahvusvaheline hinnang olla soosiv,» kommenteeris võimuliitu Ühtsus kuuluv Kristovskis lõunanaabrite uudistevõrgu LETA vahendusel.

Kristovskise sõnul pöörab rahvusvaheline üldsus korruptsioonile suurt tähelepanu ning seetõttu jätab riigis toimuv masendava mulje. «Ma pean möönma, et Läti rahvusvaheline maine kannatab,» lisas Kristovskis, kes hoidus otsesest kriitikast eile riigipeaks valitud Andris Bērziņši suunas, leides siiski, et teda jääb saatma kahtlusevari.

Märksõnad
Tagasi üles