Saatkond: Washington peab lõpetama Vene meedia tagakiusamise USAs

Raadio Vaba Euroopa/Raadio Vabaduse logo.

FOTO: Aleksei Vitvitski / Sputnik / Scanpix

Vene saatkond Washingtonis kutsus USA välisministeeriumi lõpetama Vene meedia tagakiusamist Ühendriikides ja kõrvaldama kanalid välisagentide nimistust.

«Washingtonile ei meeldi, kui reegleid, mida nad teistele kehtestavad, hakatakse rakendama nende enda suhtes. Välisministeerium ei ole rahul, et Vene välisagentide nimistusse sattus vaid USA eelarvest rahastatav meedia. Seda on lihtne parandada. Peatingimus on lõpetada Vene meedia tagakiusamine Ühendriikides ja kõrvaldada need välisagentide nimistust,» seisis Vene saatkonna avalduses.

Saatkond rõhutas, et USA välisministeeriumi reaktsioon Vene siseasjadesse sekkumise seaduslikule piiramisele on täiesti ennustatav.

««Liberaalsete väärtuste» varjus USA huvide edendamiseks eraldatud sajad miljonid maksumaksjate dollarid tuleb kuidagi kasutusele võtta,» märgiti avalduses.

Vene diplomaadid teatasid, et Washingtonil ei ole ei kõlbelist ega juriidilist õigust nõuda midagi teistelt riikidelt, mille siseasjadesse sekkumine on ÜRO põhikirja ja Helsingi lõppakti rikkudes USA ametlik poliitika.

USA välisministeerium kritiseeris reedel Ühendriikide valitsuse rahastatava Raadio Vaba Euroopa/Raadio Vabaduse ja Ameerika Hääle valikulist sihikule võtmist Venemaa välisagendina tegutsevate meediaväljaannete seaduse alusel.

Vene riigiduuma võttis seaduse vastu eelmisel aastal pärast seda, kui Vene riiklik uudistetalitus RT andis järele Washingtoni survele ja registreeris end Ühendriikides välisagendina.

Tagasi üles