L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NATO: Kabuli hotelli-rünnaku juhtfiguur sai eile surma

Mari Kamps
NATO: Kabuli hotelli-rünnaku juhtfiguur sai eile surma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hotell Intercontinentali Kabulis
Hotell Intercontinentali Kabulis Foto: SCANPIX

Teisipäeval Afganistanis Kabuli Intercontinentali hotelli vastu suunatud rünnaku peaorganisaator Ismail Jan sai NATO teatel surma riigi idaosas.

Ismail Jan kuulus Haqqani mässuliste võrgustikku ja oli AFP andmetel selle asejuht. Võrgustikul on oletatavasti ka sidemeid terrorirühmitusega al-Qaeda.

NATO pole juhtunust üksikasju avaldanud. Ka ei teatanud allianss, kuidas teave Jani hukkumisest selleni jõudis.

Varem oli teatatud, et Ida-Afganistanis Paktya provintsis eile aset leidnud õhurünnakus hukkusid üksnes mässulised.

USA juhitav ISAFi väekontingent kahtlustas Jani muu hulgas relvade toimetamises hotelli rünnanud jõugule. Ligi neljatunnises mässuliste ja afgaani politseinike vastasseisus sai surma vähemalt 21 inimest, kellest üheksa olid mässajad.

Vastutuse rünnakus võttis omale Taliban. NATO versiooni järgi on süüdi Haqqani võrgustik, kuhu oletatavasti kuulub tuhat inimest.

Haqqani tekkis 1980ndatel, mil peeti püha sõda Nõukogude Liidu vastu. Neil aegadel rahastasid võrgustiku liikmeid Pakistan ja USA Luure Keskagentuur CIA.

Märksõnad
Tagasi üles