T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Telki tabanud pikselöök vigastas Soomes kaheksat sõdurit

Mari Kamps
Facebook Twitter
Comments
Telk
Telk Foto: SCANPIX

Pikne lõi täna varahommikul sõdurite telki Hankos Syndaleni õppepolügoonil, mistõttu sai viga kaheksa inimest.

Telgis ööbisid ajateenijad ja ohvitseride kandidaadid, vahendas YLE. Üks meestest oli nii raskes seisndis, et teda tuli elustada. Seejärel toimetati ta kopteriga Helsingi ülikooli keskhaiglasse.

Lisaks sai tõsisemalt viga veel üks inimene.

Politsei sai väljakutse kohe pärast kella 5. Päästeteenistuse saabudes oli olukord juba kontrolli all. «Minu andmetel oli situatsioon segane siis, kui äike lõi telki ja kaheksa inimest sai erineva raskusastmega vigastusi,» rääkis Lääne-Uusimaa päästeameti esindaja Ari Kujala YLE uudistele.

Kujala selgitas ajalehele Ilta.Sanomat, et enamus meestest sai kergemaid põletushaavu. Kahe tõsisemalt vigastatu puhul oli olukord selline, et üks oli elutu ja teine meelemärkuseta, lisas ta.

Syndaleni õppepolügoonil käivad meresõjakooli meisterlikkuse võistlused. Telgis viibinud mehed kuulusid nende läbiviijate hulka.

«Seal toimub meresõjakooli reservohvitseride õppused. Ajateenijad ja ohvitseride kandidaadid majutati telkidesse ja ilmselt läks piirkonnast üle äiksepilv. Pikne lõi kas otse telgi lähedusse või koguni otse telki,» selgitas meresõjakooli ülem kommodoor Veijo Taipalus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles