Lembergs peab seimi laialisaatmist tõenäoliseks

Aivars Lembergs

FOTO: SCANPIX

Ventspilsi mõjuka linnapea ja oligarhiks tituleeritud Aivars Lembergsi sõnul kavatseb ta ülehomme toimuval referendumil hääletada parlamendi laialisaatmise vastu.

Lembergs ütles telekanalile LNT antud usutluses, et ta pole rahvahääletuse eel kuulnud konkreetseid põhjendusi, miks parlament tuleks laiali saata. Siiski pidas valitsuskoalitsiooni kuuluva Roheliste ja Põllumeeste Liidu liider tõenäoliseks, et rahvas otsustab parlamendi laiali saata, vahendas lõunanaabrite uudistevõrk LETA.

«Ma vaatan peeglisse ja mõtlen, et see ei saa olla see mees, kelle pärast Dombrovskise (Läti peaminister Valdis Dombrovskis – toim.) valitsus ja vaid seitse kuud töötanud seim laiali saadetakse,» lausus Lembergs.

Kui Lembergsilt päriti, kas ta kavatseb erakorralistel valimistel kandideerida, vastas linnapea, et ta pole otsust veel langetanud.

Roheliste ja Põllumeeste Liit pole endale uut peaministrikandidaati veel valinud, kuna soovib ära oodata laupäevase rahvahääletuse tulemused.

Lembergsi sõnul on tema koduerakonnas veel teisigi tugevaid kandidaate valitsusjuhi kohale. Konkreetselt tõi ta esile transpordiminister Uldis Augulise ja põllumajandusminister Janis Duklavsi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles