L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

USA leht toob eeskujuks Zatlersit

Evelyn Kaldoja
Facebook
Comments
Valdis Zatlers referendumil, millega otsustati Läti seim laiali saata.
Valdis Zatlers referendumil, millega otsustati Läti seim laiali saata. Foto: SCANPIX

USA president peaks järgima Läti eelmise presidendi Valdis Zatlersi eeskuju ja saatma ärihuvidest liialt mõjustatud kongressi laiali, vahendab ajalehes Colorado Spring Independent ilmunud kommentaari uudistevõrk LETA.


«Kujutage ette, kui paar riigijuhti julgeks seista vastu korporatiivhuvidele, kes on haaranud kontrolli valitsuse üle. Kujutlege, kui üks neist astuks otse välja ja ütleks: «Mul on kõrini elust riigis, mida valitsevad valed, künism ja ahnus.», » tsiteeris USA leht Zatlersit.

«Ja kujutlege, kui need liidrid korraldaksid selle riigi rahvale võimaluse visata välja kõik parteid, mis esindavad oligarhilisi huve või hääletavad oligarhide huvides,» jätkus artikkel. «Te ütlete, et see on võimatu? Mitte üldse – see just juhtus. Kahjuks mitte siin, vaid Lätis.»

Colorado Spring Independent kirjutab Lätist kui maast, kus pärast Nõukogude Liidu langust moodustas käputäis võimu juures olnud inimesi suurettevõtted ja haaras kontrolli riigivarade üle, tehes endast miljardärid. USA väljaande sõnul need inimesed sõna otseses mõttes erastasid demokraatia, ostes erakondi ja kontrolli parlamendi üle.

«Seejärel surusid oligarhid läbi seadused, mis rikastasid neid veelgi, surudes samas alla tavakodanike sissetulekud ja rikkudes Läti majanduse,» kirjutab leht.

'Colorado Spring Independenti kommentaator leiab, et kui ameeriklastel oleks võimalus, viskaksid ka nemad kongressist välja suurettevõtete kontrolli all olevad poliitikud.
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles