Video: Lõuna-Londoni elanikud kaitsevad oma kodurajooni mürgli eest

Lõuna-Londonis Elthamis tulid kohalikud elanikud tänavatele, et kaitsta kogukonda mürgli eest, mis on tabanud Londonit ja levinud sealt edasi teistesse linnadesse, vahendab Reutersi video.

Mitmed rahvahulgas olevad inimesed ütlesid, et nad on tänavatel, et saata konkreetne sõnum rüüstajatele ja nn mässajatele.

Kohalik elanik Sally Whooten rääkis Reutersile, et Eltham on väga tugev kogukond. Naine selgitas, et nad hindavad seda, mida nad on saavutanud. Samuti tahavad nad, et nende rajoon jääks turvalisteks ja et inimesed tuleks tagasi ning ei tunneks ennast ohustatuna.

Seega oleme me siin, et kaitsta ja austada piirkonda, kus me elame, lisas ta.

Kohalikud, kellel hoiavad silma peal politseinikud, on liitunud English Defence League’i (EDL) kuuluvate inimestega, kes oma sõnul on pühendunud võitlusele islamiäärmuslastega Suurbritannias.

English Defence League’i ametnikud kinnitasid, et nad on tänavatel selleks, et aidata luua korda. Politseinikud ei suuda nende hinnangul tänavaid kontrollida.

Kogukondade juhid Londonis väidavad, et linna tabanud viimase kümne aasta tõsiseimate rahutuste taga on suurenev ebavõrdsus nii rahalises kui võimaluste mõttes.

Tagasi üles