E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kõuts valiti piraatluse vastu võitlemise küsimuse raportööriks

Raul Sulbi
, reporter
Facebook
Comments
Tarmo Kõuts
Tarmo Kõuts Foto: Küllike Rooväli / Postimees.

Eesti delegatsiooni juht Lääne-Euroopa Liidu (WEU) assambleel Tarmo Kõuts valiti piraatlusega võitlemise küsimuse kaasraportööriks.

WEU assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts ja delegatsiooni liige Imre Sooäär osalevad Prantsusmaal Pariisis - WEU assamblee 55. täiskogu istungil, vahendas riigikogu pressiesindaja.

Assamblee tänasel istungil valisid kaitsekomitee liikmed ühehäälselt rahvusvaheliselt olulise tähtsusega raporti «Euroopa Liidu roll piraatluse-vastases vôitluses» raportöörideks Eesti delegatsiooni juhi Tarmo Kôutsi, Saksamaa delegatsiooni liikme Kurt Bodewigi ja Kreeka delegatsiooni liikme Aristotelis Pavlidise.

Raporti ettevalmistamist alustatakse tuleva aasta jaanuarist, raport peab valmima assamblee 56. täiskogu istungiks järgmise aasta juunikuus.

Seekordsel täiskogul on muuhulgas arutusel ka assamblee kaitsekomitee kübersõjategevust käsitlev raport, mille kaasraportööriks on samuti Tarmo Kõuts, kes toetudes Eesti vastavale kogemusele aitas raporti valmimisele oluliselt kaasa.

Eesti kogemuse ja teistele riikidele edastatud know-how kübersõjategevuse vastu võitlemisel on rahvusvahelistel julgeoleku- ja kaitsealastel kohtumistel esile tõstnud nii NATO peasekretär Jaap de Hoop Scheffer kui ka Euroopa Liidu sõjalise komitee esimees kindral Henri Bentegeat.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles