Putin on peaministrina õnnelik
Kiireid valimisi ootama ei pea!

Vladimir Putin jälgib olümpiamängude avamisstseremooniat

FOTO: AFP / Scanpix

Vene Föderatsiooni peaminister Vladimir Putin kinnitas, et on ka oma praeguses ametis õnnelik, millega ta ilmselt üritas hajutada kahtlusi, nagu ta kavatseks õige pea naasta presidendina.

 

«Kõige tähtsam ei ole mitte see tool, millel ma istun, vaid need kohustused, mis mul on täita,» ütles ta oma teleprogrammi alguses, kus vene rahvas saab peaministrile küsimusi esitada, vahendas AFP. «See on suur õnn, et saatus on mulle andnud võimaluse teenida oma riiki sellel positsioonil,» kinnitas Putin.

Tänase programmi lõpu poole tunnistas Putin ka seda, et ta peab sellise suure riigi nagu Venemaa jaoks põhjendatuks riigipea volituste pikendamist neljalt aastalt kuuele. 

Ta välistas aga seoses konstitutsiooni muutmisega meedias spekuleeritud ennetähtaegsete valimiste korraldamise võimaluse, kinnitades taas, et järgmine president valitakse riigile 2012. aastal. Enda kandideerimise kohta ütles peaminister, et eks seda näeb siis.

Putin kinnitas, et peab oma praegust tandemit president Dmitri Medvedeviga efektiivseks ning talle see koostöö meeldib. Samuti ei pidanud ta praeguses olukorras vajalikuks kaadrimuudatusi valitsuskabinetis.

 

 

Tagasi üles