Trump väidab, et ajas Venemaa seotusest rääkides sassi lause jaatuse ja eituse
Videokokkuvõte tippkohtumisest

USA president Donald Trump lükkas tagasi esmaspäevasel pressikonverentsil öeldud sõnad, mille järgi Venemaal ei olnud mingit seotust 2016. aasta presidendivalimistega.

Donald Trump on silma paistnud kriitikaga USA julgeolekuagentuuride vastu ning pannud korduvalt kahtluse alla nende väiteid, et 2016. aasta presidendivalimistesse olid segatud Vene võimud. Üleeile kinnitas Trump taas kord pärast kohtumist Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, et usub täielikult Putini eitust. 

Sellele vastukaaluks jõudis ta eile öelda, et usub täielikult Ühendriikide luureametite edastatud informatsiooni. Tegu on ühe harva korraga, kui Trump on avalikult tunnistanud, et tegi pressikonverentsil vea. 

President ütles, et võtmelauses Venemaa seotuse kohta ajas ta sassi lause jaatuse ja eituse. Trump oli öelnud, et ei näe mingit põhjust, miks Venemaa peaks seotud olema. Eile täpsustas president, et oleks pidanud ütlema, et ei näe mingit põhjust, miks Venemaa ei peaks seotud olema. 

Presidendi täpsustus tuli pärast kriitikatormi USA poliitika mõlemalt rindelt. 

Eile õhtul kutsus endine USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor James Comey üles kõiki ameeriklasi, kes usuvad selle riigi väärtustesse, hääletama Demokraatliku Partei poolt tulevastel vahevalimistel.

Lisaks nimetas Comey praegu vabariiklaste juhitavat Kongressi võimetuks täitma ülesandeid, mida riigi rajajad sellele määrasid. Comey sõnas, et poliitilise ideoloogia erinevus ei ole praegu oluline. 

Comey vallandati eelmise aasta mais. Presidendivalimiste ajal paistis ta silma, kui tegi otsuse taasavada juurdlus Hillary Clintoni e-kirjade hoidmise kohta eraserverites. Järgnes ülekaaluks negatiivne meediakajastus ning paljud kommentaatorid on Comey otsust pidanud üheks põhjuseks, miks Clintoni populaarsus küsitlustes langes. 

Trump viitas Clintoni e-kirjadele veel esmaspäevasel pressikonverentsil pärast kohtumist Putiniga. Küsimusele Venemaa seotuse kohta andis ta pika vastuse, mis keerles Hillary Clintoni ümber. 

Tagasi üles