Jeemeni president naasis pärast kolme kuud kodumaale

Mari Kamps
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jeemeni president Ali Abdullah Saleh
Jeemeni president Ali Abdullah Saleh Foto: SCANPIX

Jeemeni president Ali Abdullah Saleh naasis riigitelevisiooni teatel kodumaale, uudist kinnitas ka valitsuse pressiesindaja.

Riigipea sai haavata 3. juunil aset leidnud mõrvakatses ja viibis kolm kuud Saudi Araabias ravil, vahendas CNN.

Valitsusvägede sõdurid tulistasid õhku, et tervitada kodumaale naasnud presidenti. Samas sõitsid pealinna Sanaa tänavatel tankid.

Salehi poolehoidjate ja vastaste vahel puhkesid ööl vastu tänast järjekordsed kokkupõrked ning neid oli vähemalt neljas erinevas pealinna piirkonnas.

Pealtnägijate kinnitusel on sel nädalal aset leidnud vägivallatsemistes saanud surma enam kui sada inimest.

Meeleavalduse Salehi 33 aastat kestnud valitsemise vastu said alguse 11. veebruaril, saades tõuke Egiptuses toimunud revolutsioonist.

Rahvusvaheline inimõiguste organisatsioon Amnesty International on varem teatanud, et alates veebruarist on rahutustes saanud surma 200 inimest, vigastatuid on enam kui tuhat.

Diplomaatide jõupingutused osapoolte lepitamiseks sel nädalal vilja ei toonud. ÜRO Jeemeni suursaadik ütles, et riik on kodusõja lävel. Ka Amnesty International peab kodusõja ohtu reaalseks.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles