N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vene õhuväebaas Süürias sattus droonirünnaku alla

Facebook
Comments
Vene Hmeimimi õhuväebaas.
Vene Hmeimimi õhuväebaas. Foto: Marina Lystseva / Marina Lystseva/TASS / Scanpix

Venemaa Hmeimimi lennuväebaas Süürias sattus eile ja täna tundmatute droonide rünnaku alla, mõlemad droonid hävitati, teatas lennuvälja esindaja.

«Hmeimimi õhutõrje hävitas laupäeval ja pühapäeval baasile liginenud tundmatud mehitamata lennuvahendid,» ütles baasi esindaja.

Keegi baasis kannatada ei saanud, lennuväli jätkab tavapärast tegevust, lisas esindaja.

Droonid lennutasid õhku Latakia provintsis tegutsev relvastatud rühmitus. 

Esindaja sõnul jätkavad ebaseaduslikud relvastatud rühmitused Idlibi de-eskaleerumistsoonis kehtestatud vaherahu. Valitsuse positsioonid ja elanike elupaigad eraldusjoone lähedal Latakia, Aleppo ja Hama provintsides langevad pommitamiste ja suurtükivägede tule alla iga päev. 

Venemaa konfliktileppimise keskus peab läbirääkimisi kogukondade vanemate ja relvastatud rühmituste juhtidega de-eskaleerumistsooni kagupiirkonnas. Nende läbirääkimiste tulemusena on Vene baasile viimase ööpäeva jooksul üle antud kolm tanki, üks õhutõrjealus, neli miinipildujat, ks haubits, neli raskekuulipildujat ja suur hulk laskemoona. 

Tsiviilisikud põgenevad mässuliste kontrolli all olevatelt aladest turvastatud läbipääsude kaudu. Neile pakutakse kuuma sööki, esmatarbekaupu ja esmaabi. 

Üle 70 000 süürlase on põgenikelaagritest naasnud Ida-Ghoutasse.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles