Indoneesias kanepi eest 19 aastat vangis istunud prantslane sai koju

Michael Blanc ja ta ema Helene Le Touzey saabusid Jakarta lennujaama.

FOTO: Handout / AFP / Scanpix

Indoneesia saatis eile riigist välja pikalt vangis istunud prantslase, kes vahistati juba 19 aastat tagasi uimastilastiga, teatasid võimuesindajad.

Michael Blanc vahistati 1999. aastal päev pärast jõule Bali lennujaamas, tema sukeldumisballoonidest leiti 3,8 kilogrammi hašišit.

Algselt mõisteti praegu 45-aastasele mehele eluaegne vangistus. Prantslane pääses tollal napilt surmanuhtlusest, mis on mõistetud paljudele välismaalt pärit narkosmugeldajatele. Blanci vanglakaristust lühendati hiljem 20 aasta peale. Blanc kandis karistust pealinnast Jakartast lõuna pool asuvas vanglas. Aastal 2014 vabastati mees tingimisi. Vabastamistingimuste kohaselt ei tohtinud ta Indoneesiast lahkuda enne karistusaja lõppu 21. juulil 2017. Sellele järgnes veel aastane katseaeg.

Indoneesias on maailma kõige karmimad uimastivastased seadused. Rohkem kui 70 inimest ootab praegu narkokuriteo eest mahalaskmist, neist 42 on välismaalased. Indoneesia võimud vabastavad välismaalastest vange haruharva tingimisi.

Endine kokk saabus laupäeval Jakarta lennujaama migratsiooniametnike ja ema Helene Le Touzey saatel, kes on poja vabastamise eest võidelnud kaks aastakümmet.

Tagasi üles