Täna võivad puruneda kuumarekordid kogu maailmas

Inimesed Pariisis purskkaevus jahutust otsimas.

FOTO: Alain Jocard / AFP / Scanpix

Ilmaennustuste kohaselt võib viimaste nädalate kuumalaine saavutada täna kulminatsiooni ja purustada kuumarekordeid kogu maailmas.

Suurbritannia valmistub täna põrgulikult kuumaks ilmaks, sest mitte kunagi varem pole Ühendkuningriigi ilmateenistus ennustanud nii kõrgeid temperatuure. Ilmaennustuse kohaselt võib täna puruneda Ühendkuningriigi kuumarekord, milleks on 38,5 kraadi, kirjutas New York Post.

Londonis ähvardab temperatuur tõusta enam kui 38,5 kraadini.

FOTO: Claire Doherty / Claire Doherty/Sipa USA / Scanpix

Kõrged temperatuurid ähvardavad seisata Londoni metroo, kus puudub konditsioneer ja kus reisimine on muutunud väljakannatamatuks. Lisaks kardetakse, et raudteerööpad võivad kuumuse tõttu painduma hakata, mispärast sõidavad rongid juba praegu tavapärasest aeglasemalt.

Ühendriikide osariigi Arizona pealinnas Phoenixis on aga konditsioneeride kasutamine kaasa toonud rekordilise elektritarbimise, kirjutas San Francisco Chronicle.

Põhja-Aafrikas Alžeerias on kinnitamata andmetel registreeritud Aafrika mandri läbi aegade kõrgeim temperatuur ja Norra põhjaosas ulatus termomeetrinäit eelmisel nädalal 33 soojakraadini, mis on 15 kraadi võrra tavapärasest kõrgem. 

Mitmed Prantsusmaa piirkonnad on saanud hoiatuse, et täna võib tulla kuni 38 kraadi sooja ja leevendust ei too ka öötunnid, sest temperatuur ei lange ka siis alla 22 kraadi.

Inimesed Bordeaux linnas kuumale leevendust otsimas.

FOTO: NICOLAS TUCAT / AFP / Scanpix

Mitmed Euroopa riigid kannatavad kuumast tingitud metsatulekahjude tõttu. Kreekas hukkus põlengutes vähemalt 82 inimest, Rootsi võitles eelmisel nädalal ligi 40 metsatulekahjuga riigi erinevates piirkondades ja keelas inimestel isegi oma aias grillimise, kirjutas Euronews.

Rootsi võitleb kümnete metsatulekahjudega.

FOTO: Jonathan Nackstrand / AFP / Scanpix

Paljud piirkonnad kannatavad ka tugeva põua käes. Suurbritannias on piirkondi, kus vihma pole sadanud juba 54 järjestikusel päeval, kirjutas BBC. Täna on riigis siiski oodata põuale ja kuumale leevendust, sest lisaks soojarekordite purustamisele ennustatakse ka tugevat äikesetormi. 

Põud on Suurbritannias kuivatanud jõgesid.

FOTO: SWNS.comTom Maddick / / Tom Maddick SWNS.com / Scanpix

Meteoroloogide sõnul on rekordilised temperatuurid kliimamuutuste tulemus, kirjutas Japan Times. «Kuumalained ja ekstreemsed temperatuurid, mida hetkel kogeme on seotud kliimamuutustega, mida põhjustab kasvuhoonegaaside emiteerimine,» sõnas Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni esindaja.

Ohus on ka Eesti kuumarekordid, hoiatas riigi ilmateenistus. Laupäeval ja pühapäeval jõuab Eestisse väga soe õhumass, milletaoline eksib põhjamaadesse harva.

Tagasi üles
Back