Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa paigutas Kuriilidele modernset sõjatehnikat

Vene tankid T-80 FOTO: SCANPIX

Vene väekontingent, mis paiknevad Kuriili saartel, said oma kasutusse õhutõrje raketikompleksid BUK-M1, pataljonitäie T-80 tanke ja kaasaegseid sidevahendeid.

Kaitseministeeriumi allikas rääkis Interfaxile, et tulevikus on plaanis vahetada BUK-M1 välja BUK-M2 vastu. Väeüksusi Kunaširi ja Iturupi saartel tugevdatakse õhutõrjekompleksidega Pantsir-C1.

Venemaa peastaabi ülem kindralmajor Nikolai Makarov oli varem rääkinud, et Kuriilide rannikule pannakse liikuvad raketikompleksid Bation koos Jahont-
rakettidega.

Makarovi sõnul on aastaks 2014, või hiljemalt 2015 Kuriilide väeüksustel absoluutselt uus ilme ja seda kaasaegse relvastuse ning lahingutehnika tõttu. Sõjaväelaste arvu suurendada aga ei plaanita.

Venemaa viib Kuriili saartele modernset tehnikat teravnenud suhete tõttu Jaapaniga, mis peab nelja saart (Iturup, Kunašir, Šikotan, Habomai) endale kuuluvateks. Moskva on aga seisukohal, et saared läksid pärast Teist maailmasõda Venemaa koosseisu.

Tagasi üles
Back