L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Briti väed pakivad Iraagis asjad poole aasta pärast

Oliver Tiks
, reporter / toimetaja
Facebook
Comments
Suurbritannia peaminister Gordon Brown saabus ootamatult Bagdadi.
Suurbritannia peaminister Gordon Brown saabus ootamatult Bagdadi. Foto: Reuters / Scanpix

Bagdadi täna üllatusvisiidile saabunud peaminister Gordon Brown kinnitas, et Briti sõjaväelased lõpetavad oma missiooni Iraagis algava aasta esimesel poolel.

«Mai lõpuks või varem viiakse missioon lõpule,» ütles Brown ühispressikonverentsil oma Iraagi kolleegi Nuri al-Maliki kõrval. Ta lisas, et sõdurite kojutoomine toimub sellele järgneva jahe kuu jooksul, vahendas AFP.

Brown on juba oma neljandal visiidil Iraagis pärast peaministri ametisse astumist mullu juunis. Tema üllatusvisiidile eelnes nädalavahetusel ka USA presidendi George W. Bushi lahkumiskülaskäik.

Suurbritannia hoiab umbes 4100-mehelist kontingenti Iraagi lõunaosas, kus nad baseeruvad Basra lennujaamas, kus nende ülesandeks on kohaliku armee väljaõpetamine, lennujaama tsiviilotstarbeks üleandmine, kohaliku majandusarengu edendamine ja peatsete provintsi valimiste läbiviimise toetamine.

Iraagi valitsus on praeguseks ette valmistanud eelnõu, mis näeb ette kõigi võõrvägede, välja arvatud ameeriklaste, lahkumist riigist mai lõpuks ja lahkumist juuli lõpuks. USA lahinguüksused jäävad kahepoolse julgeolekupakti alusel paigale kuni juuni lõpuni 2011.

 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles