Venezuela tahab kaasata FBI-d tapmiskatse uurimisse

President Nicolas Maduro vahetult enne droonirünnakut.

FOTO: EPA / Scanpix

Venezuela president Nicolás Maduro teatas valmisolekust kaasata tema atentaadi juurdlusse ka USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI).

Seda siis aga tingimusel, et FBI uuriks tapmiskatse juhtlõngu Floridas. 

«Kui USA kinnitab oma pakkumist uurida tapmiskatse seoseid Floridas... siis nõustuksin FBI tulemisega,» ütles Maduro.

Maduro sõnul tegutsevad USA-s Florida osariigis terrorirakud, mida juhib Osman Delgado Tabosky, keda president peab atentaadi organiseerijaks. Tabosky kohta ei ole muud teada, kui see, et Venezuela võimud süüdistavad teha Maduro tapmiskatse kavandamises. Samuti peaks ta elama Miamis. 

USA asjur Caracases James Story on väljendanud tapmiskatse pärast muret, sõnas Venezuela välisminister Jorge Arreaza kolmapäeval.

Madurole tehti eelmisel nädalal sõjaväeparaadi ajal lõhkeainelastis droonidega tapmiskatse. Võimude sõnul korraldati rünnak kaugjuhitavate droonidega, millest ühe tegid julgeolekutöötajad kahjutuks, teine aga lendas lähedalasuvasse hoonesse ja plahvatas.

Venezuela sõnul on nad seoses rünnakuga pidanud kinni kümme kahtlusalust. Samuti süüdistatakse tapmiskatsele kaasaaitamises opositsioonipoliitikuid ning Colombias ja USA-s elavaid isikuid. Maduro on korduvalt süüdistanud, et vandenõu taga seisab Colombia endine president Juan Manuel Santos. 

Tagasi üles