Brexiti eestkõneleja Farage naaseb May plaaniga võitlema (5)

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
FILE PHOTO: Brexit campaigner and Member of the European Parliament Nigel Farage attends a debate on the guidelines on the framework of future EU-UK relations at the European Parliament in Strasbourg, France, March 13, 2018.  REUTERS/Vincent Kessler/File Photo
FILE PHOTO: Brexit campaigner and Member of the European Parliament Nigel Farage attends a debate on the guidelines on the framework of future EU-UK relations at the European Parliament in Strasbourg, France, March 13, 2018. REUTERS/Vincent Kessler/File Photo Foto: VINCENT KESSLER / REUTERS

Brexiti üks omaaegseid juhtfiguure Nigel Farage teatas laupäeval oma naasmisest debatti Suurbritannia lahkumise üle Euroopa Liidust, et valitsuse lahkumiskava põrmustada.

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) endine liider ütles, et osaleb rühmituse Lahkumine Tähendab Lahkumist (Leave Means Leave) bussituuril Theresa May pehme Brexiti kava vastustamiseks.

Farage lahkus UKIP-i juhtkonnast pärast enda jaoks võidukat 2016. aasta referendumit Suurbritannia ELi liikmesuse üle, väites, et tema missioon on täidetud.

Kuid laupäeval teatas ta oma naasmisest võitlusse May Brexiti kavaga, nimetades seda «argpükslikuks mahamüümiseks».

London ja Brüssel ei ole veel jõudnud kokkuleppele Suurbritannia blokist lahkumise tingimustes ning Briti seadusandjad on lõhestunud May ettepanekute osas, mis hoiaksid Ühendkuningriigi kaubandusvallas ELi lähedal.

«Mul on küllalt nende valedest, pettusest ja reetmisest. On tulnud aeg anda neile õppetund, mida nad kunagi ei unusta,» kirjutas Farage ajalehes The Daily Telegraph.

Farage märkis, et Theresa Rahusobitaja on tulnud lagedale ideedekogumiga, mis ei kujuta endast midagi enamat kui argpükslikku mahamüümist. Ta lisas, et nad peavad tegema kampaaniat kogu riigis, et aktiveerida valijad ja taastada nende usk Brexitisse.

«Meie enesega rahulolevad parlamendiliikmed peavad aru saama, kui tõsiselt inimesed võtavad neile valetamist, samas kui nende soove jultunult eiratakse."

Rühmitus Lahkumine Tähendab Lahkumist on öelnud, et kavatseb teha kampaaniat kogu Suurbritannias, korraldades suuri rahvakoosolekuid ja aktiveerides inimesi sotsiaalmeedias.

«Pärast Chequersi (May Brexiti kava) reetmist on paljud inimesed mind tänaval peatanud, et küsida, millal ma tagasi tulen,» kirjutas Farage. «Nüüd on teil vastus olemas - ma olen tagasi.»

UKIP-i juhtkonnast lahkumise järel on Farage viiel päeval nädalas vedanud raadiojaama LBC jutusaadet ning jätkanud Euroopa Parlamendis fraktsiooni Vaba ja Otsedemokraatlik Euroopa juhtimist.

Farage ei ole andnud märku, kas ta loodab uuesti UKIP-i esimeheks saada, kui selle praegune liider Gerard Batten aprillis tagasi astub.

Tagasi üles