USA presidendi endine advokaat tunnistas ennast süüdi

Kohtusaalijoonistus Michael Cohenist.

FOTO: Elizabeth Williams / AP

USA presidendi Donald Trumpi endine pikaaegne advokaat Michael Cohen jõudis eile kokkuleppele prokuratuuriga ja tunnistas ennast süüdi, teatasid kohalikud meediaväljaanded.

Viimastel andmetel tunnistas 51-aastane Cohen end süüdi kaheksas erinevas rikkumises, mille seas maksudest kõrvalehoidmine, pangale väärütluste andmine ja kampaania rahastamisega seotud reeglite rikkumine.

Muu hulgas tunnistas Cohen kohtunikule, et maksis vastavalt 130 000 ja 150 000 dollarit kahele naisele, kellel väidetavalt oli afäär president Trumpiga, et mõjutada neid valimiste eel kokkupuutest presidendiga vaikima.

Cohen naiste nimesid ei nimetanud, aga varasemast on teada, et nende näol oli tegemist pornostaar Stormy Danielsi ja endise Playboy modelli Karen McDougaliga.

Telekanali CNN andmetel ei tähenda see siiski seda, et Cohen on soostunud prokuröridega koostööd tegema. Kanali hinnangul on süü tunnistamise eesmärk pigem see, et mõlemad pooled saaksid vältida ebakindlat ja suure tähelepanu keskmesse sattuvat kohtulahingut.

Ühendriikides on oodatud, kas Cohen hakkab tegema koostööd eriprokurör Robert Muelleri uurimisega, et saada kergemat karistust oma kohtuasjas.

Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) korraldas aprillis erinõunik Robert Muelleri taotlusel Coheni kodus ja kontoris läbiotsimise. Mueller uurib Venemaa sekkumist USA 2016. aasta valimistesse ning Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku koostööd Venemaaga.

Teade Coheni ülestunnistustest tuli vaid paar tundi pärast seda, kui USA vandekohus mõistis süüdi president Donald Trumpi endise kampaaniapealiku Paul Manaforti maksu- ja pangapettustes. 

Tagasi üles
Back