USA vandekohus tunnistas Manaforti süüdi maksu- ja pangapettustes (3)

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi endine kampaaniapealik Paul Manafort.
Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi endine kampaaniapealik Paul Manafort. Foto: JIM BOURG / REUTERS / Scanpix

USA vandekohus tunnistas eile president Donald Trumpi endise kampaaniapealiku Paul Manaforti süüdi maksu- ja pangapettustes, edastas kohalik meedia.

Kolm nädalat kestnud kohtuistungi lõpuks jäi Manafort süüdi kaheksas süüdistuspunktis, mida kokku esitati 18.

Ajalehe Washington Post andmetel ei jõudnud vandekohtunikud üksmeelele kümnes süüdistuspunktis, mida käsitletakse hiljem.

Manaforti süüdistati muu hulgas rahapesus, maksu- ja pangapettuses ning tegutsemises Ukraina valitsuse lobistina ilma nõutud registreerimiseta. Manafort oli alguses koduarestis miljonite dollarite suuruse kautsjoni vastu. Hilisema vangistamise põhjustas süüdistus, et ta üritas mõjutada tunnistajaid.

USA meedia on varem kirjutanud, et Manaforti võib süüdimõistmisel oodata 305-aastane vanglakaristus.

President Trump väljendas Manaforti süüdimõistmisest kuuldes kahetsust ja nimetas süüalust muu hulgas heaks meheks.

«Mul on väga kurb seda kuulda,» ütles Trump ajakirjanikele kommenteerides kohtuasja, mida ta on nimetanud muu hulgas nõiajahiks.

«Ta töötas väga paljude inimeste heaks. Sellest on väga kahju, mis juhtus ja sel pole mingit pistmist Venemaa sekkumisega,» lisas president.

Trump sarjas viimati pühapäeval taas eriprokuröri juurdlust Venemaa sekkumise suhtes kahe aasta tagustesse presidendivalimistesse, nimetades seda kõige halvemal kujul makartismiks.

«Mul pole midagi varjata...ja ma olen nõudnud läbipaistvust selleks, et see kallutatud ja põlastusväärne nõiajaht saaks lõpule jõuda. Nii palju elusid on rikutud mitte millegi nimel - kõige halvemal kujul makartism!,» kirjutas riigipea sotsiaalvõrgustikus Twitter.

Eriprokurör Robert Mueller uurib Venemaa sekkumist USA 2016. aasta presidendivalimistesse, Trumpi kampaaniameeskonna võimaliku kokkumängu Venemaaga ja seda, kas Trump takistas 2017. aasta mais Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktorit James Comeyt vallandades õigusemõistmist. Enne eriprokuröri uuris Venemaa sekkumist FBI.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles