Trump: minu tagandamisel kukuks majandus kokku

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump.

FOTO: Ron Sachs / CNP /MediaPunch / RS/MPI/Capital Pictures/Scanpix

USA president Donald Trump ütles täna avaldatud usutluses, et Ühendriikide turud kukuksid tema tagandamise korral kokku.

«Ma ütlen teile nii, kui mind kunagi peaks tagandatama, siis ma arvan, et turud kukuksid kokku. Ma arvan, et igaüks saaks olema väga vaene,» ütles Trump telesaates «Fox and Friends».

Trump vastas küsimustele seoses tema suhtes kogunenud õiguslike probleemidega, mis kerkisid pärast tema endise advokaadi Michael Cohen tunnistusi kohtus. Nimelt ütles Cohen vande all, et Trump mahitas teda rikkuma USA valimiskampaania rahastamise reegleid.

Seejärel tegi president seosetu avalduse töökohtade ja muude majanduslike edusammude kohta, mis tema presidentuuri ajal on tehtud ja kinnitas, et ameeriklased elaksid palju halvemini, kui 2016. aastal oleks presidendiks valitud demokraat Hillary Clinton.

«Ma ei tea, kuidas saab tagandada kedagi, kes on teinud suurepärast tööd,» ütles president ja sõnas, et annaks oma tegevusele hindeks A+.

President Donald Trumpi toetaja ajakirjanikele keelt näitamas.

FOTO: Spencer Platt / AFP / Scanpix

Samuti rääkis president suhetest meediaga.

Ta ütles, et press tervikuna ei ole rahvavaenlane, küll aga on vaenlaseks libauudised, mida ta nimetas rämpsuks. 

«Kui ma teen midagi hästi, ei kirjutata sellest,» ütles Trump ja lisas, et paljud väljaanded ei suuda kirjutada temast positiivseid lugusid ja ei kajasta tema tegusid õiglaselt.

«Ma võin teha midagi head. Näiteks kohtuda Kim Jong-uniga. See oli väga edukas,» ütles president ja kurtis, et USA meedia ei kiida teda edusammude eest suhetes Põhja-Koreaga.

Tagasi üles