Veel kaks Euroopa lennufirmat teatas Teherani liini sulgemisest

Lennufirma Air France lennuk Iraani pealinna Teherani lennuväljal.

FOTO: ATTA KENARE / AFP/ Scanpix

Täna teatasid Euroopa lennufirmad British Airways ja Air France, et lõpetavad peagi lendamise Iraani pealinna Teherani.

British Airways teatas täna, et lõpetab septembris lendamise Iraani pealinna, kuna see ei ole enam tulus.

«Peatame oma London-Teherani teenuse, kuna see ei ole praegu kaubanduslikult tasuv,» teatas lennufirma, lisades, et viimased lennud marsruudil toimuvad 22. ja 23. septembril. Hilisemaks ajaks lennu broneerinud reisijatele pakutakse alternatiivseid lennufirmasid või täielikku tagasimakset.

Lennufirma teatel ei ole otsus seotud USA presidendi Donald Trumpi otsusega lahkuda 2015. aastal sõlmitud Iraani tuumaleppest ja taastada Iraanile sanktsioonid.

Teherani lendamise lõpetamisest teatas täna ka Prantsuse lennufirma Air France, kelle viimane lend Iraani pealinna toimub 18. septembril ja kes viitas kehvale ärilisele väljavaatele seoses USA sanktsioonidega.

Möödunud kuul teatas Teherani lendude peatamisest kehvale väljavaatele viidates ka Hollandi lennufirma KLM.

USA president Donald Trump lahkus käesoleva aasta mais 2015. aastal Iraaniga sõlmitud tuumaleppest ja taastas sanktsioonid, mille esimene järk hakkas kehtima augusti alguses. Sanktsioonid puudutavad ka Iraaniga äri ajavaid välismaiseid ettevõtteid.

Sanktsioonide teine etapp, mis on suunatud Iraani naftatööstuse ja pangandussidemete vastu, algab 5. novembril.

Ehkki Euroopa Komisjon on lubanud, et kaitseb Euroopa ettevõtteid sanktsioonide eest, on mitmed ettevõtted, nende seas ka Prantsuse naftahiid Total, sealseid ärisid USA trahvide kartuses koomale tõmbamas.

Tagasi üles