L, 2.12.2023

Trumpi perefirma finantsjuht sai prokuröridelt tunnistuse eest puutumatuse

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Trump Tower Manhattanil.
Trump Tower Manhattanil. Foto: Spencer Platt / AFP / Scanpix

Trump Organizationi tähtsaim rahandusametnik Allen Weisselberg, kes aitab juhtida USA presidendi perefirmat, on saanud föderaalprokuröridelt immuniteedi, vahendas Ühendriikide meedia eile.

Weisselberg sai puutumatuse informatsiooni eest Trumpi endise advokaadi Michael Coheni kohta uurimise raames vaikimisraha maksmise suhtes kahele naisele enne 2016. aasta presidendivalimisi, edastas ärileht Wall Street Journal.

Weisselbergi algatusel maksis Trump Organization Cohenile tagasi 130 000 dollarit (umbes 110 000 eurot), mille advokaat oli maksnud 2016. aasta oktoobris pornotähele Stormy Danielsile vaikimise eest üheöösuhtest Trumpiga 2006. aastal, kirjutas leht.

Uudis Weisselbergi koostööst prokuröridega suurendab survet presidendile pärast seda, kui Cohen oli vande all öelnud, et Trump mahitas teda rikkuma USA valimiskampaania rahastamise reegleid maksetega Danielsile ja Playboy modellile Karen McDougalile.

Üleeile edastas Ühendriikide meedia, et föderaalprokurörid on andnud immuniteedi ka tabloidlehe National Enquirer kahele juhtivtöötajale tunnistuste eest vaikimisraha maksmise kohta.

Enquireri tegevjuht David Pecker, kauaaegne Trumpi sõber, ja lehe sisu eest vastutav toimetaja Dylan Howard võivad USA meedia andmeil pakkuda uurijatele tõendeid Trumpi teadmise kohta maksetest Danielsile ja McDougalile.

Weisselberg on töötanud Trumpi heaks aastakümneid ja on olnud üks tema äride lojaalsemaid järelevaatajaid. Trump andis 2017. aasta jaanuaris presidendiks saades kontrolli oma äriimpeeriumi üle oma täiskasvanud poegadele ja Weisselbergile.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles