N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Malis kogunesid tuhanded inimesed protestima valimistulemuste vastu

BNS
Facebook
Comments
Meeleavaldajad Bamakos.
Meeleavaldajad Bamakos. Foto: EPA

Malis kogunesid tuhanded opositsiooniliidri Soumaila Cisse toetajad laupäeval pealinna Bamako tänavatele, et protesteerida 12. augusti valimistulemuste vastu, teatasid korraldajad ja kohalik meedia.

Cisse on nimetanud pettuseks valimisi, mis andsid teise ametiaja tema rivaalile Ibrahim Boubacar Keitale.

"Ei väljakuulutatud tulemustele! Keita ei varasta meie võitu!" karjusid meeleavaldajad.

Mali presidendivalimiste otsustavas voorus ametisolevale riigipeale Keitale kaotanud opositsiooni kandidaat Cisse teatas neljapäeval, et ei ole kategooriliselt nõus valimistulemustega.

68-aastane Cisse kogus 12. augustil teises valimisvoorus 32,84 protsenti häältest, Keita aga 67,16 protsenti.

"Ma tõrjun kategooriliselt ja ühemõtteliselt tulemused, mille kuulutas välja konstitutsioonikohus. Seega ei tunnusta ma presidenti, kelle kohus välja kuulutas," ütles Cisse oma esimesel pressikonverentsil pärast seda, kui konstitutsioonikohus ametlikud tulemused esmaspäeval välja kuulutas.

73-aastane Keita alustab oma teist viieaastast ametiaega 4. septembril.

Cisse väitel varjutas valimisi ulatuslik pettus Keita kasuks. Konstitutsioonikohus lükkas aga tema petitsiooni valimistulemuste vastu tagasi.

"See institutsioon (konstitutsioonikohus) on diskrediteerinud end autokraatliku režiimi vabatahtliku vangina," sõnas Cisse neljapäeval, kutsudes oma poolehoidjaid laupäeval pealinnas Bamakos ja mujal Malis rahumeelselt meelt avaldama.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles