K, 29.03.2023

KOHALIK VAADE. Lätis vahistati valeuudiseid levitanud räppar

Raivis Vilūns
KOHALIK VAADE. Lätis vahistati valeuudiseid levitanud räppar
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaader Niks Endziņše ehk Neidsi muusikavideost. FOTO: YouTube.
Kaader Niks Endziņše ehk Neidsi muusikavideost. FOTO: YouTube. Foto: Youtube

Eelmisel reedel vahistas Läti politsei 21-aastase räppari, sotsiaalmeediakuulsuse ja valeuudiseid tootvate veebilehtede omaniku Niks Endziņše, tuntud ka kui Neids, keda ootab süüdimõistva otsuse korral kuni üheksakuine vangistus.

Läti parlamendivalimiste lähenedes toimunud vahistamine on esimene kord, mil Lätis peeti kinni valeuudiste looja. Varem on ette tulnud üksikuid seikasid, kus venemeelseid aktiviste on vahistatud vihakõne ja teiste seesuguste rikkumiste eest.

Internetikuulsusena leidis Endziņš vahepeal ka telekanali TV3 toetust, kuid hiphopiartist on juba mõnda aega tuntud ka valeuudiseid levitavate veebilehtede omanikuna, lisaks kuulub talle Facebooki lehti ja võltsitud sotsiaalmeediakontosid.

Märksõnad
Tagasi üles