Läti suursaadik: USA kongress ei vaidle Balti riikide julgeoleku üle

NATO riikide juhid Brüsselis tippkohtumisel.

FOTO: Robin Utrecht/Sipa USA/Scanpix

USA kongress ei vaidle Balti riikide julgeoleku teemadel, ütles Läti suursaadik Ühendriikides Andris Teikmanis täna intervjuus Läti päevalehele Neatkariga Rita Avize.

Teikmanise sõnul on Läti-USA suhted ja Balti riikide julgeolek Ühendriikide jaoks eriline teema ja seda ei mõjuta muutused USA administratsioonis.

«Praegu toetavad nii demokraadid kui vabariiklased USA kongressis seda poliitikat. Nad võivad võidelda paljudel teistel sisepoliitilistel teemadel, kuid nad ei vaidle Balti riikide julgeoleku üle,» ütles suursaadik.

«NATO kohalolek suureneb ja samuti niinimetatud heidutusalgatus, ja selle algatuse rahastamist suurendatakse 4,8 miljardilt USA dollarilt 6,5 miljardini. Investeeringud Euroopa julgeolekusse suurenevad hoolimata teistsugustest suurtest pealkirjadest meedias,» seletas Teikmanis.

Ta rõhutas, et Euroopa huvid on ühised kõigile Euroopa riikidele ja sama kehtib ka USA ja Euroopa Liidu suhtes.

«Nad on kaks maailma suurimat partnerit, ja mitte ainult kaubanduses. Nad on loomulikud liitlased. Nende suhted võiksid olla soojemad, aktiivsemad või jahedamad, kuid see ei muuda ühiseid huve,» lisas suursaadik.

Ta märkis, et EL-i ja USA suhted olid muutunud külmemaks, kuid neid aitas parandada Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri hiljutine visiit Washingtoni.

Tagasi üles
Back