/nginx/o/2011/11/01/816524t1h7754.jpg)
Halb ilm ähvardab lõhkuda Uus-Meremaa Põhjasaare juures juba ligi kuu karil seisva konteinerlaeva MV Rena.
Halb ilm ähvardab lõhkuda Uus-Meremaa Põhjasaare juures juba ligi kuu karil seisva konteinerlaeva MV Rena.
Laeva kütusepaakidest on pumbatud välja 1100 tonni rasket kütteõli. Mahutites on veel hinnanguliselt 350 tonni ehk sama palju, kui seda on lekkinud merre, vahendas AP.
Üleeile katkestati tööd ilma halvenemise pärast.
Libeeria lipu all sõitnud laev põrutas karile 5. oktoobril. Laev püsib küll ühes tükis, kuid selle seisund halveneb iga päevaga.
Päästetöid juhtiv Bruce Anderson rääkis ajalehele New Zealand Herald, et tuul ja lained on muutumas selliseks nagu olid need oktoobri keskel, mil laeva keresse tekkisid uued praod ja merre lekkis sadu tonne kütust.
Päästemeeskonnad kinnitasid konteinerlaeva vööri külge praami, mida kavatsetakse kasutada pärast laeva purunemist selliselt, et esiosa lohistatakse madalamasse vette.