Rahvamassid leinasid Washingtonis McCaini

  • Senaator John McCaini ärasaatmisele oli kogunenud tuhandeid inimesi.
  • Ärasaatjate seas oli ka neid, kel jätkus kriitilisi sõnu president Trumpi osas.
  • McCain oli 31. inimene, keda Kapitooliumi rotundis ära saadetakse.
  • Ametlik matusetalitus peeti Washingtoni rahvuskatedraalis.

Tuhanded inimesed kogunesid Kapitooliumi rotundi senaator McCainile austust avaldama. FOTO: Ken Cedeno/Pool/Scanpix

FOTO: POOL

Hommikusest vihmast ja pärastlõunast õhtuni kestvast kõrvetavast kuumusest hoolimata seisid tuhanded pealinlased ja kaugemalt tulnud ameeriklased reedel tunde, et USA Kapitooliumi rotundis eelmisel nädalal lahkunud senaator John McCainile viimset austust avaldada.

Tellijale Tellijale

Vaikuses kõnnivad inimesed uhkes saalis ümber lipuga kaetud kirstu, et siis mälestamiseks seisatada. Kohale tulnute käes torkavad silma piiblid, luuleraamatud või märkmeid täis paberid, millelt senaatorile vaevukuuldavalt hüvastijättu loetakse. Näha on ka pisaraid, sageli just mundrit kandvate vanade meeste või vietnami päritolu ameeriklaste silmis.

Kogu tseremoonia on nii vaikne ja vaevutajutav, et kuigi saalist käib läbi tuhandeid inimesi, ei jõua nende arv kohale enne, kui mälestajad saalist väljudes taas järjekorda seatakse, et soovi korral McCaini perekonna mälestusraamatusse oma sõnum jätta. Igale matuselisele antakse ka senaatori foto tema perekonna tänusõnadega. Hiljem jalutavad paljud matuselised Kapitooliumi ette, et fotost koos majaga pilt saada.

Tagasi üles
Back