Sloveenia politsei pidas kinni väidetavalt riigipööret kavandanud mehed

Sloveenia politseinikud eskortimas poliitik Andrej Siskot.

FOTO: AP/Scanpix

Sloveenia politsei pidas sotsiaalmeediasse jõudnud sõjaliste harjutuste video ja fotode alusel kinni kaks meest, keda süüdistatakse vägivaldsele riigipöördele õhutamises.

Relvastatud ja maskides meeste rühma õppust juhtis endine parempoolne presidendikandidaat. Politsei otsis läbi viis maja riigi kirdeosas Maribori lähedal, kus ettevõtmine oli filmitud.

Videol on näha mitukümmend maskides meest, kel on seljas sõjaväe stiilis rõivad ning kes harjutavad kirveste ja püssidega võitlemist.

Maribori kriminaalpolitsei ülem Robert Munda ütles tänasel pressikonverentsil, et 1. septembril Austria piiri ääres Janhova küla lähedal läbi viidud õppusel osales kokku 58 inimest.

Munda lisas, et tema teada ei olnud nende hulgas ühtki politseinikku ega sõjaväelast. «Üks kahtlusalune ütles seal, et see valitsus tuleb kukutada,» sõnas politseiülem.

Kahtlustatavaid ootab süüdistus põhiseadusliku korra vägivaldsele muutmisele ässitamises ning ebaseaduslikus relva- ja narkoäris. Nimelt leiti läbiotsimise tulemusena pool kilo kanepit.

Politsei ei ole kinnitanud ajakirjanduse väiteid, et õppusel osales rahvuslasest poliitik Andrej Šiško. Sündmuspaigalt tehtud fotod näitavad, kuidas politsei naeratavat Šiškod minema eskordib.

Immigratsioonivastasena tuntud Šiško ütles, et relvastatud isikud ei olnud omakaitse, vaid vabad mehed ja Štajerska piirkonna kaitsjad. Šiško sai eelmisel aastal presidendivalimistel 2 protsenti häältest. Tema liikumine Ühendatud Sloveenia ei pääsenud juunis toimunud valimistel parlamenti.

Andrej Sisko (ees) on väidetavalt seotud riigipöörde kavandamisega.

FOTO: AP/Scanpix

Tagasi üles