K, 6.12.2023

Suurfirmad lubasid vähendada plastikureostust meredes

, BNS-i välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kanada kalandusminister Jonathan Wilkinson neljapäeval Halifaxis G7 ministrite kohtumisel.
Kanada kalandusminister Jonathan Wilkinson neljapäeval Halifaxis G7 ministrite kohtumisel. Foto: The Canadian Press/Scanpix

firmad plastik

Coca-Cola, Walmart ja teised suurfirmad lubasid neljapäeval toetada viie tööstusriigi kampaaniat plastikureostuse vähendamiseks maailma meredes.

Suurbritannia, Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia ning Euroopa Liit allkirjastasid juunis Kanadas Charlevoix´s peetud G7 tippkohtumisel ookeanide plastiku harta.

USA ja Jaapan jäid dokumendist kõrvale, kuid G7-välised Norra ja Jamaica avaldasid toetust plaanile, mille eesmärk on tagada, et kogu maailmas kasutatav plastik oleks 2030. aastaks taaskasutatav.

Harta allkirjastanud riigid püüavad töötada välja alternatiive plastpakenditele ja liikuda kogu plastiku korduvkasutamise poole aastaks 2040.

Kanada keskkonnaminister Catherine McKenna teatas Halifaxi kogunenud G7 ministrite kohtumise teisel päeval "uuest partnerlusest firmadega" plastikureostuse vähendamiseks.

Algatust toetavad Loblaws, Walmart, Nestle Canada, IKEA, Dow Chemicals, Coca-Cola, BASF Canada ja A&W Canada. Unilever teatas, et loob tarbija- ja ettevõtlusreostuse vähendamiseks vabaühenduse ning Volvo teatas eesmärgipüstitusest muuta oma automudelites kasutatav plastik 2025. aastaks 25 protsendi ulatuses taaskasutavaks.

G7 püüab leida lahendusi ka kasvavale merereostuse allikale: kaduma läinud kalapüügivõrgud ja püügivarustus, mille arvele langeb 70 protsenti merepinnal hulpivast plastikust, ütles Kanada kalandusminister Jonathan Wilkinson.

Igal aastal heidetakse merre umbes 640 000 tonni võrke ja muud püügivarustust, mis surmavad umbes 136 000 hüljest, delfiini, merilõvi, kilpkonna, väikevaala ja merelindu, selgub vabaühenduse World Animal Protection andmeist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles