Briti jõuk vägistas kahe aasta vältel teismelist tüdrukut

Briti politseinikud.

FOTO: Peter Byrne / PA Wire/PA Images/Scanpix

Briti politsei uurib Boltoni linnas tegutsenud seksuaalkurjategijate jõuku, mille seitse liiget vahistati ning uurimise ajaks taas vabadusse lasti.

Manchesteri piirkonna politsei sai juunis teate, et teismelist tüdrukut on alates 2016. aasta märtsist Blackrodi piirkonnas korduvalt vägistatud. Kinni peeti seitse meest vanuses 17–29, keda süüdistatakse vägistamises. Praeguseks on nad kõik uurimise ajaks vabastatud.

Politsei intervjueerib erinevaid tunnistajaid, et saada teada, kas ohvreid ja kurjategijaid on veelgi rohkem. Politsei kõneisik sõnas: «Kohtleme iga juhtumit eraldi ning uurime alati kõiki tõendeid, mis meile esitatakse. Laste seksuaalse kuritarvitamisega seotud vihjeid uuritakse meie spetsialistide poolt eriti tõsiselt.»

Seksuaalkurjategijate ja pedofiilide jõugud sattusid Suurbritannias suurema tähelepanu alla pärast Rotherhami linnas toimunud skandaali, kus käimasoleva juurdluse käigus on kindlaks tehtud 1500 võimalikku ohvrit. Rotherhami juhtumiga seotud kohtuistungid on endiselt käimas.

Politsei on hoiatanud jõukude poolt kasutatavate erinevate lähenemisviiside eest. Näiteks üritatakse ligi tikkuda internetis, isiklike suhete kaudu aga ka alkohoolseid jooke ja narkootikume pakkudes.

Independentile olukorda kommenteerinud ametniku sõnul toimub selline tegevus linnades üle terve Ühendkuningriigi.

Politseinik Simon Bailey sõnul on kuritarvitamiste laine seotud narkokaubandusega. Tema sõnul on valdavalt moslemitest koosnevate jõukude toime pandav laste kuritarvitamine vaid üks seksuaalse väärkasutamise vormidest.

Uurijad on leidnud, et seksuaalkurjategijad on erinevat päritolu. Sugugi mitte kõik neist pole pärit Aasiast ning kõik ohvrid pole valge nahavärviga. Siiani pole antud välja täiendavat informatsiooni Boltonis vahistatute kohta.

Siseministeerium on aga alustanud uurimist seoses võimalike kultuuriliste faktoritega, mis jõuke tegutsema ajendab.

Sajid Javid.

FOTO: Toby Melville / Reuters / Scanpix

Siseminister Sajid Javid ütles juulis: «Me oleme tunnistanud kohutavat väärkohtlemist jõukude poolt, kes on tegutsenud järjepidevalt kohtades nagu Rotherham, Oxford, Newcastle ja Telford.» Minister lubas, et kultuuriliselt või poliitiliselt tundlikud teemad ei jää probleemi mõistmisele ette ega sega lahenduste leidmist.

Javidi sõnul on suur osa süüdimõistetutest olnud Pakistani päritolu. Ta lubas, et kui sellise käitumise taga peaks olema kultuurilised eripärad, siis kavatseb ta selle vastu võidelda.

Tagasi üles