Mali idaosas tapeti islamistide rünnakus 12 inimest

ÜRO sõdurid Timbuktus patrullimas.

FOTO: Baba Ahmed / AP

Mali idaosas tapeti teisipäeval islamistide rünnakus 12 tuareegi, teatasid võimuesindajad.

Piirkonnas on viimasel ajal tapetud umbes 200 fulani ja tuareegi hõimudesse kuuluvat inimest pühasõdalaste poolt, kes on vandunud truudust sunniitlikule äärmusrühmitusele Islamriik (IS).

Rünnak leidis aset 45 kilomeetri kaugusel läänes Menaka linnast.

"Mootorratastel saabunud relvastatud mehed tapsid vähemalt 12 tsiviilisikut," ütles kohalik võimuesindaja uudisteagentuurile AFP.  Ametniku sõnul rääkis ta tunnistajaga, kes oli laipu näinud.

Septembri alguses ametisse vannutatud Mali tagasivalitud president Ibrahim Boubacar Keïta lubas taastada rahu riigi rahutus põhjaosas.

"Minust saab lepitamatu vastane kõigile, kes solvavad meie vabaduse ja sallivuse väärtusi," sõnas Keïta (73) pealinnas Bamakos ametisseastumiskõnes.

"Mitte millelgi ei õnnestu jalge alla tallata terrorismi vastu ühte hoidva rahva tahet," sõnas Keita, lubades, et teeb "rahu ja julgeoleku naasmisest oma absoluutse prioriteedi".

Keïta osutus tagasi valituks hoolimata ägedast kriitikast valitsuse suutmatuse aadressil tulla toime pühasõdalaste vägivalla ja rahvustevaheliste pingetega vaesunud Saheli piirkonna riigis.

Presidendi teise ametiaja peamine väljakutse on tugevdada 2015. aasta rahulepet valitsuse, valitsusega liidus olevate rühmituste ja endiste tuareegi mässuliste vahel, mida valitsus peab rahu nurgakiviks.

Tagasi üles