Trump röövis New Yorgis kogu tähelepanu

  • USA president Donald Trump kiitis end taevani.
  • Trump lubas edaspidi abi anda vaid USA sõpradele.
  • Kim Jong-un on Trumpi jaoks viimase aastaga Raketimehe mainest vabanenud.
  • USA esivaenlane on nüüd Iraan.

Kõvasti hilinenud president Donald Trump pidi oma kõne esitamiseks kannatlikult ootama Ecuadori riigipea sõnavõtu lõppu.

FOTO: Carlo Allegri/Reuters/Scanpix

ÜRO Peaassambleel röövis sarnaselt eelmise aastaga kogu tähelepanu USA riigipea Donald Trump, kes jäi teisipäeval esmalt hiljaks omaenda kõnele ning siis kritiseeris sõnavõtus teravalt USA vaenlasi ja otsustas riikidevahelise koostöö vaimses kodus kõigile teada anda, mida sellest arvab.

Tellijale

Oma kõne plaanitud algusajal alles Trump Towerist Peaassamblee poole teele asunud presidendi asemel pidi kõnepulti tõusma seega Ecuadori president Lenín Moreno. Plaanitust pool tundi hiljem maailma liidrite ees kõnelema hakanud Trump alustas sellise enesekiitusega, et uskujatel ei jääks mingit kahtlust, et ta kuulub George Washingtoni, Abraham Lincolni ja Franklin D. Roosevelti kõrval USA ajaloo suurimate presidentide sekka.

«Vähem kui kahe aastaga on minu administratsioon saavutanud rohkem kui peaaegu ükskõik milline administratsioon meie riigi ajaloos,» väitis Trump kõne esimesel minutil. Pikk pai iseendale pälvis publikult naerupahvaku, mis sundis Trumpi korraks vakatama. «Ma ei oodanud sellist reaktsiooni, kuid see on okei,» lisas president mõni hetk hiljem.

Tagasi üles