Kavanaugh vannutati ülemkohtunikuks (4)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
USA president Donald Trump kiitis senati otsust Topekas toimunud kampaaniaüritusel.
USA president Donald Trump kiitis senati otsust Topekas toimunud kampaaniaüritusel. Foto: YURI GRIPAS / REUTERS

Brett Kavanaugh vannutati laupäeval ülemkohtunikuks, mis tähendab suurvõitu tema kandidaadiks esitanud USA presidendile Donald Trumpile, edastas kohalik meedia.

Ametissevannutamise tseremoonia viisid läbi USA ülemkohtu esimees John Roberts ja endine ülemkohtunik Anthony Kennedy, kelle Kavanaugh välja vahetab.

Kavanaugh on järjekorras 102. ülemkohtunik.

«Ma tänan ja õnnitlen USA senatit suurepärase kandidaadi heakskiitmise eest ülemkohtuniku ametisse. Kavanaugh saab olema tõeliselt suurepärane ülekohtunik paljudeks aastateks,» kiitis Trump sotsiaalmeedias.

Trump ütles hiljem Kansases toimunud kampaaniaüritusel, et esmaspäeva õhtul korraldatakse lisaks veel formaalne pidulik ametissevannutamise tseremoonia.

Trump kritiseeris ühtlasi demokraate «koletu rünnaku» eest Kavanaugh´ vastu.

«See oli koletu rünnak, mida keegi ei peaks läbi elama,» ütles president.

Trump süüdistas reedel pealinna Washingtoni Kavanaugh´ vastu protestima kogunenud aktivistide rahastamises liberaalist miljardäri ja filantroopi George Sorost.

«Need väga jämedad liftikarjujad on kinnimakstud professionaalid, kelle ainus eesmärk on asetada senaatorid halba valgusesse. Ärge neelake sööta alla,» kirjutas Trump Twitteris.

«Vaadake ka kõiki neid professionaalselt tehtud ühesuguseid plakateid, mille eest on maksnud Soros ja teised. Need ei ole keldris armastusest sündinud plakatid. Tülitekitajad,» lausus president.

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uus uurimine Kavanaugh' suhtes ei leidnud midagi, mis kinnitaks talle esitatud süüdistusi seksuaalrünnakus.

«Uurimine ei leidnud mingit vihjet väärkäitumisele,» lausus Iowa senaator Chuck Grassley, kes juhib senati õiguskomiteed. «Selles pole midagi, mida me juba ei teaks.»

FBI-le anti vabariiklasest senaatori palvel nädal aega kontrollida ülikooliprofessori süüdistusi, nagu püüdnuks Kavanaugh teda vägistada kahe aastakümne eest, kui nad olid veel teismelised.

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles