Pildid ja video: migrandikaravan põrkus Mehhiko piiril politseiga

Tuhanded migrandid püüdsid murda läbi Guatemala-Mehhiko piirist, ent põrkasid kokku Mehhiko märulipolitseiga. 

Kesk-Ameerikast vägivalla ja vaesuse eest põgenevad migrandid põrkusid täna Mehhiko piirile jõudes kokku märulipolitseiga. Valdav osa migrandikaravani liikmetest on honduraslased, kelle kodumaal tapetakse saja tuhande inimese kohta 43 inimest, tehes Hondurasest ühe kõige enam vägivalla all kannatava riigi maailmas.

Saksa meedia andmetel sai mitu migranti, politseinikku ja ajakirjanikku rüselemises viga. Osa allikate sõnul kasutas politsei migrantide tagasihoidmiseks pisargaasi ja migrandid loopisid kive, kirjutas Deutsche Welle.

«Me põgenesime vägivalla eest ja jõudsime siia, et meile saaks osaks veel enam vägivalda,» ütles 28-aastane Marta Ornelas Cazares, kelle kaks last jäid piiril rüseluses kadunuks. «Ma ei tea, mis juhtus. Arvasin, et ületame piiri rahumeelselt ja siis äkki lendasid kivid ja pisargaas.»

Mehhiko ametivõimud teatasid, et dokumentideta migrandid peavad taotlema asüüli ja tegema seda ühekaupa. Siiski lubati uudisteportaali andmetel osa naisi ja lapsi Mehhiko pinnale ja toimetati varjupaikadesse.

Tagasi üles