Mehhiko avas piiri migrandikaravani naistele ja lastele

Migrandid Suchiate jõel.

FOTO: ORLANDO SIERRA / AFP

Mehhiko võimuesindajad avasid laupäeval piiri migrandikaravani naistele ja lastele, teatas riigi suursaadik Guatemalas Luis Manuel Lopez.

Lopez ütles uudisteagentuurile AFP, et naiste ja lastega hakkavad tegelema migratsiooniametnikud ja nad viiakse varjupaika Tapachula linnas, mis asub piirist umbes 40 kilomeetri kaugusel.

"Ma olen õnnelik, väga õnnelik. Lõpuks! karjus 21-aastane  Gina Paola Montes Mehhiko territooriumile joostes. Üks piiril seisnud naistest minestas.

Hondurase 42-aastane inimõigusaktivist Eva Hernandez ütles, et rühmale lubati põgenikustaatust ja turvalist majutuspaika.

"Kõige parem, kui me selle majutuse veel täna leiame," ütles Hernandez.

Naised ja lapsed on osa tuhandetest Hondurase migrantidest, kes on Guatemala ja Mehhiko piriil lootuses lõpuks pääseda Ühendriikidesse.

Ebaseaduslik piiriületus üle USA-Mehhiko piiri on lähenemas kriisitasemele, ütles reedel USA välisminister Mike Pompeo.

"President (Donald) Trump on olnud selge selles, mis on suurim küsimus, millega me täna silmitsi seisame. Me oleme kiirelt jõudmas punkti, mis näib olevat kriisihetk: rekordarv migrante," ütles Pompeo kohtumisel oma Mehhiko ametivenna Luis Videgarayga.

Pompeo viibib praegu Mehhikos osana visiidist Kesk-Ameerika riikidesse.

Visiit toimub ajal, mil umbes 3000 Hondurasest pärit inimest valmistuvad kollektiivselt ületama Mehhiko lõunapiiri Guatemalaga ja minna läbi Mehhiko Ühendriikidesse.

Trump hoiatas, et peatab abirahade maksmise Guatemalale, Hondurasele ja El Salvadorile ning sulgeb USA ja Mehhiko piiri, kui võimud põgenike karavani enne Ühendriike ei peata.

Tagasi üles
Back