E, 27.03.2023

Soome ajakirjaniku võit Kremli trolle ei taltsuta

Kerstin Meresma
Soome ajakirjaniku võit Kremli trolle ei taltsuta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Soome ajakirjanik Jessikka Aro
Soome ajakirjanik Jessikka Aro Foto: Eesti välisministeerium

Soome rahvusringhäälingus YLE töötava ajakirjaniku Jessikka Aro algatatud kohtuasi Kremli-meelsete veebiahistajate vastu lõppes Aro võiduga, kuid protsessis osalenute hinnangul pole põhjust loota, et Kremli trollid hoogu maha võtavad.

«Tahaksin keskenduda oma tööle, kartmata regulaarseid laimukampaaniaid ja tapmisähvardusi,» ütles Aro Newsweekile, kommenteerides kohtu otsust, mis mõistis teda kimbutanud Kremli-meelsed aktivistid süüdi, tähistades ühtlasi esimest korda, kui Euroopa riik on venemeelsete isikute levitatava valeinfo vastu võtnud õigusmeetmed kasutusele.

Arol tuli enam kui kolm aastat taluda internetitrolle ja valesüüdistusi, sealhulgas väiteid, et ta on USA luureagent, uimastikaubitseja ja ebastabiilne russofoobne bimbo. Infosõda Aro vastu algatati pärast seda, kui ta hakkas 2014. aastal uurima venemeelseid trollivabrikuid. Uurimise käigus avastas ta Moskva rahastatud propagandamasina, mis surus sotsiaalmeediakanalites nagu Twitter, VKontakte ja Facebook loodud võltskontodega läbi Kremli-meelset tegevuskava.

Märksõnad
Tagasi üles