Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Venemaa kehtestas Ukraina ametnikele ja ettevõtjatele sanktsioonid

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev eile valitsuse istungil. FOTO: Alexander Astafyev / TASS / Scanpix

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev allkirjastas täna määruse sanktsioonide kehtestamisest mitmesjale Ukraina füüsilisele iskule ja ligi 70 juriidilisele isikule.

Sanktsioonid kehtestatakse 322 füüsilisele ja 68 juriidilisele isikule.

Sanktsioonid hõlmavad raha- ja väärtpaberiarvete ning vara külmutamist, samuti keeldu viia vara Venemaalt välja.

Sanktsioonide all on nüüdsest Ukraina põhiseaduskohtu kohtunikud, ülemraada saadikud, suurettevõtjad, presidendi administratsiooni ametnikud, Ukraina täitevvõimu ja suurettevõtete juhid, samuti sanktsioonidealuseid juriidilisi isikuid kontrollivad Ukraina suurettevõtjad.

Nimekirja kuuluvad teiste seas Ukraina endised peaministrid Julia Tõmošenko ja Arseni Jatsenjuk, Paremsektori juht Dmõtro Jaroš, julgeolekunõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov, siseminister Arsen Avakov ja krimmitatari medžlisi juht Mustafa Cemilev. 

Medvedev ütles juba eelmisel nädalal, et sanktsioneeritavate nimekirja valmistatakse ette.

«Neid nimekirju valmistatakse ette. Mis puudutab üksikisikuid, siis on tõenäoliselt sadu isikuid, kes on tegutsenud meie riigi huvide kahjuks,» ütles Venemaa peaminister. 

«Nimekiri hõlmab Ukraina ettevõtteid ja juriidilisi isikuid, mis on registreeritud vastavalt Ukraina seadustele ja mis on mis tahes viisil nende kodanike kontrolli all, kellele sanktsioonid kehtestatakse,» lisas Medvedev. 

Tagasi üles
Back