Konservatiivide mõttekoja juht: natsionalistlik internatsionaal on võimatu

  • Merkeli lahkumisotsus oli üllatav, tema tööle asumine Brüsselis on ebatõenäoline
  • Merkeli tõenäolised ametijärglased erinevad stiililit, mitte sisult.
  • Brexiti tõttu kaob ilmselt kaks europarlamendi radikaalsemat paremfraktsiooni.
  • Konservatiivid võtsid vastu Ungari peaministrit kritiseeriva resolutsiooni.

Riikide vahel, kellel on ühine piir, valus ajalugu, mida tõlgendatakse erinevalt, ei moodusta natsionalistlikud valitsused kunagi ühtset rinnet, sest nad sattuvad kohe automaatselt konflikti, leiab Martensi keskuse juht Roland Freudenstein.

FOTO: Evelyn Kaldoja

Poola välisministri soov, et Angela Merkel jääks Saksa liidukantsleriks võimalikult kauaks, näitab, et eri maade marurahvuslased ei saaks tegelikult omavahel hakkama, ütleb konservatiivseid parteisid ühendava Euroopa Rahvaparteiga (EPP) seotud mõttekoja Martensi keskus sakslasest juht Roland Freudenstein.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kas te nägite ette Angela Merkeli teadet, et pärast praeguse ametiaja lõppu teeb ta lõpparve ega kandideeri uuesti Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) juhiks?

Ei. Isegi talle lähedased inimesed ei näinud seda ette. See oli tõeline üllatus.

Merkel ilmselt valmistus selleks terve suve ja langetas otsuse pärast Hesseni piirkondlikke valimisi.

On mitu head ajaleheartiklit, kuidas ta otsuseks valmistus, kuidas see tema lähikondlastele üllatusena tuli ja kuidas Friedrich Merz – Merkeli «kroonprintsessi» (viide Annegret Kramp-Karrenbauerile, keda Merkel sooviks näha oma ametijärglasena – toim) võistleja – valmistas end suvel ette sellele kohale kandideerimiseks.

Tagasi üles