Trump võttis sihikule Venemaa-juurdluse

  • Trump vallandas ebasoosingusse sattunud justiitsministri Jeff Sessionsi.
  • Kontrolli eriprokurör Robert Muelleri juurdluse üle võtab uurimise kritiseerija.
  • Analüütikute sõnul mõjutab Trump justiitsministeeriumi juurdlusesse sekkuma.

Justiitsminister Jeff Sessionsi (paremal) väljavahetamine annab Trumpile võimaluse määrata ametisse keegi, kes teda Muelleri juurdluse eest paremini kaitseks.

FOTO: JONATHAN ERNST/Reuters/Scanpix

Üleeile hilisõhtul saabunud teade, et USA justiitsminister Jeff Sessions lahkub president Donald Trumpi nõudmisel ametist, pani nii demokraatide kui ka vabariiklaste ridadest kostma hoiatuse, et tugevaima löögi alla võib sattuda eriprokurör Robert Muelleri juurdlus, milles uuritakse Venemaa võimalikku sekkumist USA 2016. aasta presidendivalimistesse.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Justiitsminister Sessionsi vallandamises on võimatu näha midagi muud kui president Donald Trumpi jultunud püüdlust õõnestada ja lõpetada eriprokurör Muelleri juurdlus,» kirjutas sotsiaalmeedias USA esindajatekoja demokraatide liider Nancy Pelosi.

Trump asendas Sessionsi senise justiitsministeeriumi personaliülema Matthew Whitakeriga. See pani häirekellad helisema. Nii nagu president on Whitaker olnud Muelleri laiaulatusliku uurimise suhtes väga kriitiline, kutsunud üles uurimist kitsendama ja selle rahastust vähendama.

Tagasi üles