Merkeli arvatav mantlipärija on valmis kehtestama Saksa parlamendis sookvooti

CDU esimeheks kandideeriv Annegret Kramp-Karrenbauer kõnelemas partei piirkondlikul konverentsil Lübeckis sel neljapäeval.

FOTO: Fabian Bimmer / Reuters / Scanpix

Arvamusküsitluste kohaselt soosik Saksa kristlike demokraatide juhi kohale Annegret Kramp-Karrenbauer ütles, et on valmis kehtestama sookvooti tagamaks parlamendis suuremat naiste esindatust juhul, kui tema partei ei muuda suhtumist valimisnimekirjade koostamisse.

Avalik-õigusliku ringhäälingu ARD värske küsitluse kohaselt toetab 46 protsenti Kristlik-Demokraatliku Partei (CDU) valijatest Angela Merkeli järeltulijana partei liidri kohal Kramp-Karrenbauerit. 31 protsenti pooldab tulevase parteijuhina ärimeest Friedrich Merzi ning 12 protsenti tervishoiuministrit Jens Spahni.

Naiste seas oli toetus Merzile umbes pool Kramp-Karrenbaurei toetusest, lisas ARD.

CDU naisparlamendisaadikute arv langes 2017. aasta valimiste järel ühe viiendikuni kõigist erakonna esindajatest ning Kramp-Karrenbaueri sõnul peab tulevikus valimistel edu saavutamiseks naiste osakaal tõusma.

Telekanaliga Suedwestrundfunk (SWR) rääkides ütles ta, et erakond pole võtnud tõsiselt juba 1996. aastal kokku lepitud põhimõtet, et vähemalt kolmandik kandidaatidest partei nimekirjas peavad olema naised ning seepärast on ta valmis partei esimeheks saades seda reeglit jõuga läbi suruma.

Kramp-Karrenbauer lisas, et on valmis kaaluma ka seadusemuudatust, et tagada naiste paremat esindatust Saksamaa parlamendis.

Tema sõnul oleks sookvoodi kehtestamine viimane abinõu. «Aga oleks naiivne mõelda, et laseme asjadel kulgeda omasoodu,» lausus Kramp-Karrenbauer.

Tagasi üles
Back