P, 25.09.2022

Video: Indias avati haigla julmalt koheldud elevantide ravimiseks

Reuters/PM
Video: Indias avati haigla julmalt koheldud elevantide ravimiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Põhja-Indias Uttar Pradeshi osariigigi avati kogu maa esimene elevandihaigla, et pakkuda vangistuses elavatele ja julma kohtlemise osaks saanud loomadele arstiabi ning lohutust.

Teiste seas on Mathuras avatud haigla patsientideks 67-aastane Suzi ja 40-aastane Asha.

Suzi on kaotanud piinarikka kohtlemise tõttu kõik oma purihambad ning suurema osa kuulmisest.

Ashat aga koheldi julmalt tsirkuses, mistõttu oli tal jalamädanik ning teda piinavad kroonilised jalaprobleemid.

Veterinaarid ravivad tsirkuses ränki vigastusi saanud Asha haava Põhja-Indias Mathuras avatud elevandihaiglas.
Veterinaarid ravivad tsirkuses ränki vigastusi saanud Asha haava Põhja-Indias Mathuras avatud elevandihaiglas. Foto: ANUSHREE FADNAVIS / REUTERS / SCANPIX

Indias elab looduses umbes 25 000 elevanti ning tegu on ohustatud liigiga. Ühest küljest austatakse võimsaid loomi Indias kui kultuuri- ja ususümboleid, kuid teisalt peetakse neile vihast jahti, kui loomad juhtuvad sattuma asulatesse, kus nad kahjustavad saaki, elamisi ning võivad surnuks trampida ka inimesi.

Kogu Indias peetakse vangistuses sadu elevante, et lahutada nende abil turistide meelt ja kasutada neid usurituaalides kindlustes, paleedes ja suurtes templites. Omanikud ja hooldajad kohtlevad neid sageli julmalt, sundides neid käskudele alluma teravate metallkonksude abil.

Elevandihaigla töötajad aitavad just neid elevante, kes on hooletute omanike käe all kannatanud ning kes seetõttu lonkavad, on jäänud pimedaks või kellele on haavandid ja artriit.

Haiglas on olemas röntgenimasinad ja mõjusad uinutid.

Loomaarstid teevad röntgenpilti elevandi Phoolkali jalast India esimeses elevandihaiglas.
Loomaarstid teevad röntgenpilti elevandi Phoolkali jalast India esimeses elevandihaiglas. Foto: ANUSHREE FADNAVIS / REUTERS / SCANPIX

Ühenduse Wildlife SOS kaasasutaja ja haigla rajaja Kartick Satyanarayani sõnul ei taha nad mitte ainult loomi ravida, vaid õpetada ka lapsi ja noori, keda huvitab looduskaitse.

Yamuna jõe kaldal asuva haigla lähistel tegutseb ka Wildlife SOSi hooldekodu, kus elab 22 elevanti ning kuhu tulevikus peaks mahtuma kokku poolsada paksunahalist. Ka need haigla patsiendid, kes paranevad, kolivad lõpuks elevantide hooldekodusse. 

Märksõnad
Tagasi üles