Türgi pidas kinni 137 väidetavat gülenisti

Türgi politsei pidas täna üle riigi kinni 137 inimest.

FOTO: Ozan Kose / AFP / Scanpix

Türgi politsei pidas täna üle riigi kinni 137 inimest, keda Ankara seostab liikumisega, mis väidetavalt korraldas 2016. aasta putši, teatas riigimeedia.

Prokurörid üle riigi väljastasid 267 vahistamismäärust. Need on seotud mitme uurimisega, mille keskmes on USAs eksiilis elava Türgi vaimuliku Fethullah Güleni liikumine, teatas uudisteagentuur Anadolu.

Politsei käivitas vahistamismääruste saamise järel operatsiooni 24 provintsis. Täna hommikuks oli kinni peetud 137 kahtlusalust ja operatsioon jätkub, lisas Anadolu. 

Türgi ametivõimude sõnul on operatsioon vajalik selleks, et eemaldada Türgi institutsioonidest Güleni liikumise «viirus».

Türgi valitsus süüdistab 2016. aasta juulikuise riigipöördekatse korraldamises USAs elavat vaimulikku Fethullah Güleni ning on alates mässu mahasurumisest vahistanud kümneid tuhandeid inimesi ja vallandanud rohkem kui 100 000 riigiteenistujat, keda seostatakse tema liikumisega.

Güleni liikumise FETÖ on Türgi võimud nimetanud terroristlikuks organisatsiooniks, mille eesmärk on kukutada valitsus. Riigi võimude hinnangul on Gülen valmis kasutama võimule kerkimiseks ükskõik mis vahendeid.

Gülen ise kinnitab, et tema liikumine on rahumeelne ja hariduse olulisust rõhutav. Ta eitab seotust 2016. aasta putšiga.

Tagasi üles