Soome politsei kahtlustab kümmet välismaalast tüdrukute vägistamises

Soome politseinik.

FOTO: Lehtikuva / Reuters / Scanpix

Soome politsei kahtlustab kümmet välismaalt pärit meest Oulus alaealiste vastu toime pandud seksuaalkuritegudes.

Juurdluse juhi Markus Kiiskineni sõnul on üheksa kahtlusalust tabatud, kuid üks mees tuleb veel kinni pidada.

Varem kinni peetud üheksast mehest üks on nüüdseks vabaks lastud, aga Kiiskineni sõnul on ta endiselt kahtlusalune.

Politsei andmetel on kahtlustatavate hulgas vähemalt nelja riigi kodanikke. Mitmel on Soome kodakondsus, mõnel pagulasstaatus ja osa taotleb varjupaika.

Suurem osa kahtlusaluseid on tulnud Soome mõne aasta eest, aga üks on elanud seal juba üle 20 aasta, ütles Kiiskinen.

Kahtlusaluste vanus jääb vahemikku 20–30 aastat.

Juurdlus hõlmab kolme juhtumit, kus ohvriks on alla 15-aastane tüdruk. Arvatavad kuriteod on rängad laste seksuaalse väärkohtlemise ja jõhkra vägistamise juhtumid.

Suurimas, ligi viis kuud kestnud kuriteoepisoodis kahtlustatakse kaheksat meest. Politsei sõnul toimusid kuriteod mitme kuu vältel Oulu eri piirkondades.

Lisaks sellele käsitleb juurdlus kahte kuriteojuhtumit, milles on kummaski üks kahtlusalune. Need kuriteod pandi toime Oulus Tuira linnaosas.

Kiiskinen ütles, et kaheksa kahtlusalust olid omavahel tuttavad ja ülejäänud kahes juhtumis kahtlustatud tundsid teineteist, aga pole teada, kas kõik kümme olid üksteisega tuttavad.

Politsei hoiatas eile, et Oulu kandis on esinenud juhtumeid, kus võõrpäritolu mehed on sotsiaalvõrgustike kaudu alaealisi tüdrukuid endaga kontakti võtma meelitanud.

Peaminister Juha Sipilä ütles Olulu juhtumeid kommenteerides, et toimunu on õigustatult üldsust vapustanud. Ta kinnitas ka, et õigusriigis saavad süüdlased karistada päritolust sõltumata.

Tagasi üles
Back